Великі проєкти

Вознесенська міська рада дослухалася до аргументів фахівців Южно-Українського енергокомплексу

Розмір шрифту

Скинути
05.07.2018

Депутати Вознесенської міськради не підтримали пропозицію про звернення до Президента, Верховної Ради, Кабміну та Миколаївської обласної ради щодо недопущення підняття рівня Олександрівського водосховища. До порядку денного чергової сесії Вознесенської міської ради, що відбулася 22 червня,  питання було внесене за ініціативи опонентів підняття рівня водойми до проектної позначки 20,7 м.

Очільник штабу спротиву «Захистимо разом Бузький Гард» Олег Кравець виступив перед депутатами з доповіддю, що містила гучні звинувачення, перекручені факти та відверту неправду. На противагу йому фахівці Южно-Українського енергетичного комплексу навели переконливі докази того, що підняття рівня Олександрівського водосховища не лише не погіршить екологічний стан у регіоні, а й сприятиме його покращенню. Зокрема, запас води, закумульований під час весняної повені, дасть змогу забезпечити водопостачання населення та галузей господарства, а також санітарний попуск води нижче греблі Олександрівської ГЕС у визначеному об’ємі 17 кубометрів на секунду протягом усього посушливого періоду, коли вододефіцит у нижній течії Південного Бугу особливо загострюється.

Член делегації енергокомплексу, яка була присутня на сесії Вознесенської міськради, начальник управління інформації та громадських зв’язків – прес-секретар генерального директора ВП ЮУАЕС Олександр Пелюх зазначає: «Псевдозахисникам природи не вдалося переконати депутатів. Неправдива інформація, а часом і відвертий наклеп не допомогли. Більшість депутатів не підтримала пропозицію про звернення до вищих органів державної влади щодо недопущення підняття рівня Олександрівського водосховища».

Додатково: Олександрівське водосховище, розташоване в каньйоні р. Південний Буг, у складі гідротехнічних об'єктів Южно-Українського енергокомплексу слугує нижнім водоймищем для Ташлицької гідроакумулюючої станції та забезпечує виробництво електроенергії на Олександрівській гідроелектростанції.

З 2010 року, коли рівень води у водоймі було піднято до позначки 16,0 м, водосховище набуло додаткового призначення. Упродовж останніх 8 років воно використовується як для гідроенергетики (забезпечення роботи Олександрівської ГЕС і Ташлицької ГАЕС), так і для питного водопостачання та зрошування. За  позначки НПР 16,0 м водойма має корисну ємність 20,95 млн м3, з яких 13,8 млн м3 використовуються для водогосподарських потреб Миколаївщини. Цього запасу дедалі частіше не вистачає.

Підвищення рівня Олександрівського водосховища до позначки 20,7 м дозволило б досягти корисної ємності 72,6 млн м3, більше половини з якої, а саме 46,10 млн м3, призначатиметься для водозабезпечення населення та народного господарства області.