Великі проєкти

На Южно-Українській АЕС відбулося чергове засідання штабу з реконструкції системи техводопостачання (Відео)

Розмір шрифту

Скинути
03.08.2017

На Южно-Українській АЕС 2 серпня відбулося чергове засідання оперативного штабу з реалізації проекту «Реконструкція системи технічного водопостачання. Робота блоків 1...3 на Ташлицькому водосховищі та бризкальних басейнах Южно-Української АЕС». Його учасники розглянули поточний стан справ на об'єкті. Особливу увагу приділили пунктам графіка, які відповідають за розробку та надання робочої документації, проектування, будівництво та закупівлю обладнання для насосної станції подачі води на бризкальні басейни.

У роботі оперативного штабу взяли участь представники Южно-Українського енергокомплексу, ВП «Атомкомплект», генерального проектувальника - ВАТ «ХІ «Енергопроект», генерального підрядчика - ПАО «Юженергобуд» і італійської фірми-виробника насосного обладнання – «TM.P. S.p.A - Termomeccanica Pompe». Нараду провела директор Дирекції з інвестицій і перспективного розвитку ДП НАЕК «Енергоатом» Тетяна Амосова, яка до його початку разом з учасниками наради побувала на будівельних майданчиках бризкальних басейнів, насосної станції та струменеспрямовуючої споруди.

У доповідях з будівельної частини насосної станції зазначалося, що станом на 2 серпня на цьому об'єкті ведеться відсипка відсічної греблі з гірської маси та облаштування глиняного замка (60%), осушення її відсічної частини для монтажу заглибних насосів і установки монолітної плити, включаючи всмоктувальну трубу. Найближчим часом розпочнеться заливка фундаменту під основу станції. На стадії узгодження перебуває документація з допоміжного механічного, електромеханічного та вантажопідйомного обладнання машинної зали. Паралельно зі спорудженням будівлі насосної станції на базі італійського заводу «TM.P. S.p.A - Termomeccanica Pompe» виготовляються основні насоси для неї.

Стосовно будівництва бризкальних басейнів, роботи на першому реалізовано повністю. Основні сили будівельників нині зосереджено на другому. Тут виконується бетонна підготовка, установка армокаркасів дна та опор, монтаж третьої гілки трубопроводу. Термін закінчення робіт - грудень 2017 року. На будівництві третього бризкального басейну ведеться планування чаші.

Фінансування проекту реконструкції системи технічного водопостачання ЮУАЕС здійснюється динамічно та у встановлені графіком терміни. «Фінансування проекту на 2017 рік передбачене в розмірі 400 мільйонів гривень і Южно-Український енергокомплекс, як замовник, за 1 півріччя освоїв робіт уже на 55%. Компанія «Енергоатом» задоволена як ходом фінансування, так і перебігом будівництва об'єкта», - констатувала Тетяна Амосова, підбиваючи підсумки наради.

Т.Амосова також зазначила, що, незважаючи на складні погодні умови, які супроводжуються високою температурою повітря (37-400С), підрядчик не вийшов за межі затвердженого плану робіт і забезпечує необхідну кількість персоналу на будівельному майданчику.