Великі проєкти

Керівник Енергоатома обговорив з атомниками Південноукраїнської АЕС стан справ, майбутні проєкти та соціальні питання

Розмір шрифту

Скинути
26.08.2021

26 серпня очільник НАЕК «Енергоатом» Петро Котін перебуває з робочим візитом на Південноукраїнському енергокомплексі, де провів виробничу нараду та зустрівся з трудовим колективом експлуатаційного підрозділу АЕС.

Під час відвертої та конструктивної розмови йшлося не лише про здобутки і перспективи Південноукраїнської АЕС, а й про напрямки діяльності, яким слід приділити більш пильну увагу. Перше півріччя 2021-го Південноукраїнська АЕС відпрацювала без порушень. Серед основних досягнень підприємства – перевиконання планового завдання з виробництва електроенергії на 8,2 %.

Крім того, на початку червня цього року атомники ввели в експлуатацію два з п’яти бризкальних басейнів проєкту реконструкції системи технічного водопостачання Південноукраїнського енергокомплексу. Басейни мають удосконалити систему охолодження енергоблоків та дадуть змогу запобігти обмеженням їхньої потужності у спекотні періоди року.

Очікується, що не менш напруженою для колективу станції буде друга половина 2021-го – наразі на першому енергоблоці триває планово-попереджувальний ремонт, під час якого також виконуються заходи щодо продовження його безпечної експлуатації у наступні 10 років. Також до кінця року буде введено в експлуатацію новий (третій) гідроагрегат Ташлицької ГАЕС і завершено будівництво ще двох бризкальних басейнів – третього та четвертого.

Під час зустрічі з Петром Котіним представники трудового колективу цікавилися перспективами будівництва 4-го енергоблока станції, спорудження житла для працівників АЕС, гарантіями соціального захисту персоналу тощо. На усі поставлені запитання керівник Енергоатома надав максимально грунтовні відповіді. Так, пан Котін повідомив, що наразі Компанією розглядаються механізми будівництва житла для персоналу станцій у містах-супутниках за участі Енергоатома, місцевої влади та інвесторів.

Він нагадав, що НАЕК продовжує на 100% виконувати умови колективного договору, фінансує багато соціальних проєктів та на початку 2021-го провела системне підвищення заробітних плат для працівників усіх ланок. Також повністю виплачуються всі види матеріальної допомоги працівникам.

Що стосується 4-го енергоблока Південноукраїнської АЕС, то є всі можливості для його будівництва у середньостроковій перспективі за технологією АР1000 компанії Westinghouse Electric Company LLC.

Для довідки: Південноукраїнський енергетичний комплекс розташований на півдні України в Миколаївській області. До його складу входять Південноукраїнська атомна станція (три атомні енергоблоки сумарною встановленою потужністю 3000 МВт), Олександрівська гідроелектростанція на річці Південний Буг (два гідроагрегати сумарною потужністю 9,8 МВт) і високоманеврена Ташлицька гідроакумулювльна станція (в експлуатацію введено першу чергу: два гідроагрегати сумарною робочою потужністю в генераторному режимі 320 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3; заплановане зведення шести гідроагрегатів загальною потужністю 906 МВт).

У 1996 році підприємство як відокремлений підрозділ увійшло до складу ДП «НАЕК «Енергоатом». За обсягами виробництва Південноукраїнський енергокомплекс забезпечує потреби в електричній енергії регіону з більш як п’ятимільйонним населенням. За роки існування Південноукраїнська АЕС виробила понад 600 млрд кВт-год електричної енергії.