Діяльність

Про проведення громадських слухань з розгляду матеріалів з обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблоків №1, 2 Запорізької АЕС у c. Водяне

Розмір шрифту

Скинути
07.09.2015

Реалізуючи права громадян та їх об'єднань на участь у розгляді питань і процесі прийняття рішень, пов'язаних з використанням ядерної енергії, виходячи з принципів відкритості та доступності інформації щодо своєї діяльності, виконавчий комітет Водянської сільської ради спільно з ВП «Запорізька АЕС» ДП НАЕК «Енергоатом» (ЗАЕС) розпочинає процес організації проведення громадських обговорень з розгляду матеріалів з обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблоків №1, 2 ЗАЕС. Порядок проведення громадських слухань визначений Постановою КМУ від 18.07.1998 №1122.

Приводом для початку процесу громадських слухань є завершення проектних термінів експлуатації енергоблоку №1 ЗАЕС - 23.12.2015р., енергоблоку №2 – 19.02.2016р. та розробка у зв'язку з цим Звітів з періодичної переоцінки безпеки енергоблоків - основних документів, на підставі яких Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) прийматиме рішення щодо можливості продовження терміну експлуатації енергоблоків.

Встановлений проектами 30-річний термін експлуатації енергоблоків типу ВВЕР-1000 ґрунтувався на суто консервативних оцінках, які базувалися на рівні знань, наявних у 70-80-і роки минулого століття. Практичний досвід експлуатації показав, що фактичний термін служби основних елементів АЕС набагато більший, ніж це припускалося раніше, а заміну інших елементів може бути здійснено з відносно невеликими витратами.

Тенденція продовження терміну експлуатації енергоблоків є прийнятою у багатьох країнах, що експлуатують атомні електростанції; практичний досвід вже мають Великобританія, Канада, Росія, США, Франція. Україна теж входить до цього переліку. На сьогодні понад проектний термін, відповідно до виданих ліцензій ДІЯРУ, працюють три вітчизняні енергоблоки.

«Енергетичною стратегією України на період до 2030 року» продовження терміну експлуатації діючих енергоблоків АЕС визначається однією з необхідних умов досягнення задекларованих у ній цілей. Реалізація цієї умови дозволяє забезпечити енергетичну незалежність нашої держави, особливо в часи ненадійної підтримки енергобалансу з боку інших вітчизняних виробників електроенергії, та підтримати енерговиробництво до введення нових потужностей. Крім того, це дозволить накопичити необхідні кошти на виведення з експлуатації діючих енергоблоків без істотного збільшення навантаження на споживача.

Громадські слухання з розгляду матеріалів з обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблоків №1, 2 Запорізької АЕС у с. Водяне будуть проведені 07 жовтня 2015 р. в залі засідань виконавчого комітету Водянської сільської ради за адресою с. Водяне вул. Миру, 145-а. Початок о 14-00.

Інформаційне забезпечення та технічна підтримка проведення громадських слухань здійснюватиметься фахівцями ВП ЗАЕС. Програма заходу передбачає:

-  презентацію матеріалів щодо обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації  енергоблоків №1, 2 ЗАЕС;

- відповіді на запитання та зауваження учасників слухань;

- збір пропозицій, запитань та зауважень, одержаних у період проведення слухань.

Сподіваємось на активну участь та допомогу всіх громадських організацій, засобів масової інформації та окремих громадян у процесі проведення громадських слухань.

Запити та пропозиції приймаються за тел./факс (06139) 6-21-27, 6-21-81, або на електронну адресу: uiso1@mgw.npp.zp.ua.

При поданні запитів та пропозицій просимо вказати прізвище, ім’я та по-батькові, поштову або електронну адресу, або телефон, факс (за потребою) запитувача для надання відповіді.

Контактна особа: Цвілій Олексій Петрович (інформаційний центр управління роботи з громадськістю та ЗМІ).