Діяльність

В галузевому тренажерному комплексі Запорізької АЕС пройшли навчання перші іноземні фахівці

Розмір шрифту

Скинути
13.08.2018

Упродовж тижня в галузевому тренажерному комплексі спеціальної підготовки ремонтного персоналу навчально-тренувального центру Запорізької АЕС проходили навчання фахівці компанії «Сhengdy Наi Guang Nuclear Power Tecnology Service Co., Ltd» (м. Ченду, КНР) з організації і виконання технічного обслуговування та ремонтних робіт енергетичного обладнання АЕС на тему «Розбирання реактора ВВЕР-1000 з перевантаженням палива».

Вітаючи гостей, генеральний директор Запорізької АЕС Олександр Остаповець підкреслив, що галузевий тренажерний комплекс спеціальної підготовки ремонтного персоналу атомної станції дозволяє проводити теоретичне і практичне навчання персоналу як вітчизняних, так і зарубіжних атомних станцій. «Для нас - це нове партнерство. Я сподіваюся, що така співпраця сприятиме обміну досвідом та підвищення професійної майстерності працівників атомної енергетики», - підкреслив Олександр Остаповець.

Програма навчання була підготовлена на основі запитів китайської сторони і узгоджена з Одеським політехнічним університетом. Таким чином, Запорізька АЕС приступила до активної реалізації міжнародних проектів спільно з Одеським національним політехнічним університетом.

Протягом п'яти днів фахівці з Китаю вивчали технологічний процес розбирання реактора ВВЕР-1000/В-320. Навчання проходило методом демонстрації. Фахівці навчально-тренувального центру Запорізької АЕС демонстрували закордонним колегам транспортно-технологічні операції на реакторі - ті, які виконуються під час ремонту енергоблоку і в період перевантаження палива. В процесі навчання представники китайської делегації розповідали про свої професійні інтереси і бажанні навчитися новим методам і технологіям, так як побачити процес на власні очі і спробувати самому відпрацювати ремонтні кроки можна тільки на навчальному посібнику. «На Тяньваньській АЕС встановлені реактори ВВЕР-1000/В-428 і технологічна схема має деякі відмінності від серії В-320. Але під час навчання це не порушило навчальний процес, а навпаки, стало приводом для технічних бесід. Новий професійний досвід завжди важливий», - зазначив заступник головного спеціаліста з підготовки ремонтного персоналу Павло Пухляр.

Крім обладнання реакторного відділення китайські фахівці також ознайомилися з іншими тренажерами комплексу. Зокрема, вони побачили насосне обладнання, трубопровідну арматуру, обробку та контроль металу, а також теплообмінне обладнання першого контуру - головний циркуляційний трубопровід, парогенератор, головний циркуляційний насос і барботажний бак.

Під час візиту на Запорізьку АЕС для делегації з Китаю також була підготовлена ​​культурна програма. Гості відвідали культурно-діловий центр Запорізької АЕС, парк Перемоги і ознайомилася з культурними традиціями Запорізького краю.