Діяльність

У Швеції відбулися приймальні випробовування обладнання неруйнівного контролю металу для Рівненської АЕС

Розмір шрифту

Скинути
20.06.2018

У Швеції відбулися приймальні випробовування обладнання неруйнівного контролю металу для Рівненської АЕС та навчання працівників електростанції з його експлуатації. Впровадження на РАЕС новітнього обладнання проводиться в рамках проекту міжнародної технічної допомоги України та урядів скандинавських країн в галузі підвищення безпеки українських АЕС.

Впродовж двох тижнів у м. Стокгольм на базі компаній «Novatic Industrial AB» та «DEKRA AB» проводились приймальні випробовування портативних твердомірів, відеоендоскопа, комп’ютерної та копіювальної техніки, проявочного процесора радіографічної плівки, ультразвукових дефектоскопів та ультразвукових товщиномірів.

Заводські випробування проходили з метою перевірки комплектності та працездатності обладнання на чолі з начальником служби контролю металу (СКМ) РАЕС Олександром Соловйовим та начальником відділу міжнародного співробітництва та технічної допомоги РАЕС Ігорем Савчуком. Зокрема, участь у випробуваннях та навчанні по роботі з обладнанням взяли фахівці СКМ РАЕС: заступник начальника служби з виробництва Григорій Ямпольський, начальник відділу неруйнівних методів контролю Олександр Пархомчук, начальник лабораторії металоведення Сергій Ярмошик, інженери-дефектоскопісти Віктор Андрійчук та Дмитро Кушнарьов.

Як відзначив Олександр Соловйов, сьогодні дане обладнання є досить актуальним для Рівненської АЕС. Сучасні технології від провідних світових виробників – компаній «General Electric» (США) та «ERNST» (Швейцарія) дозволять детально аналізувати, здійснювати більш чіткий пошук й ідентифікацію несуцільностей обладнання, а здобуті знання та досвід персоналу – підвищити якість проведення експлуатаційного контролю на підприємстві.

Нове обладнання очікується на РАЕС вже восени цього року. Проект реалізується в рамках меморандуму про співпрацю НАЕК «Енергоатом» та Норвезького агентства з радіаційної безпеки, виконавцем виступає Інститут енергетичних технологій «ІFЕ» (Норвегія), а постачальником – «DEKRA AB». Даний проект є лише одним з декількох, які в майбутньому планується запровадити на Рівненській АЕС за підтримки норвезького уряду.