Діяльність

Рівненська АЕС готова до повторної партнерської перевірки ВАО АЕС

Розмір шрифту

Скинути
22.03.2018

Рівненська АЕС тісно співпрацює з міжнародними організаціями, зокрема із Всесвітньою Асоціацією організацій, які експлуатують АЕС (ВАО АЕС). Співпраця полягає у спільних партнерських перевірках, місіях технічної підтримки, семінарах, під час яких відбувається обмін досвідом.

Проведення повторної партнерської перевірки (ППП) ВАО АЕС на Рівненській АЕС планується 22-26 жовтня 2018 року. Експертами стануть п’ятеро представників Паризького та Московського центрів ВАО АЕС (WANO). Їхня увага буде спрямована на перевірку поточного стану областей для покращення (ОДП), які були визначені при проведені партнерської перевірки в 2016 році у відповідності до критеріїв ВАО АЕС та визначення прогресу в ознаках культури безпеки.

Підготовка до перевірки ВАО АЕС носить плановий характер. Як зазначив голова робочої групи, заступник генерального директора РАЕС з якості та управління Віктор Кравець, для усунення зауважень партнерської перевірки, що відбулась у 2016 році, розроблено перелік коригуючих заходів. До виконання затверджено 301 захід, 89 з яких стосуються ОДП та рекомендацій SOER (досвід експлуатації), 35 – заходів з покращення культури безпеки та 177 – заходів за фактами і листами спостережень. «Робочою групою було визначено перелік питань, що потребують змін. Стан виконання заходів контролюється персоналом служби забезпечення якості. Відслідкувати кожен етап конкретного заходу можна за допомогою внутрішньої автоматизованої системи управління документацією АСУД. Відтак кожного дня є оперативна інформація за кожним напрямком, - стверджує В.Кравець, - Окрім того, було проведено кілька окремих нарад з керівниками напрямків де з’ясовано найбільш проблемні питання та шляхи їх вирішення. Також робочою групою визначено перелік додаткових уточнюючих завдань та здійснено перевірку робочих місць на дотримання нових впроваджених практик».

У ході наради відповідальні керівники напрямків перевірки проінформували, що виконання заходів відбувається згідно затверджених графіків. Наразі жодних ризиків немає і всі зауваження усунені. Ті ж заходи, що є довгостроковими, будуть реалізовані вчасно. «Загалом картина підготовки до пост-місії є позитивною, - розповідає заступник генерального директора РАЕС з персоналу Ігор Вітковський, - Сьогодні чітко прослідковується прогрес щодо усунення зауважень – виконано чималий обсяг робіт, проведено навчання персоналу, здійснено локальні перевірки на робочих місцях та під час обходів. Такі заходи сприятимуть тому, що людський фактор ставатиме більш прогнозованим. Задля виключення його негативного впливу на безпеку відділом кадрів, відділом розвитку персоналу та навчально-тренувальним центром ведеться щоденна кропітка робота з персоналом РАЕС», - зазначив І.Вітковський.

Також комісією було підтримано пропозицію начальника відділу розвитку персоналу Галини Синиці стосовно максимального зосередження уваги керівників на роботі з персоналом. Адже саме від якості їхньої роботи з підлеглими, власного прикладу щодо дотримання й виконання принципів культури безпеки, створеного ними мікроклімату у колективі підрозділу залежить кінцевий результат – безпечне, якісне виробництво теплової та електричної енергії.