Діяльність

РАЕС продовжує співпрацю зі скандинавськими партнерами в напрямку підвищення рівня безпеки енергоблоків

Розмір шрифту

Скинути
09.07.2019

В рамках проекту міжнародної технічної допомоги України та уряду Норвегії в галузі підвищення рівня безпеки українських АЕС, на Рівненську АЕС з робочим візитом прибули норвезькі та шведські партнери. Гості проведуть тиждень з рівненськими атомниками в процесі приймальних випробувань обладнання та тренування персоналу підприємства.

Візит скандинавських гостей за участю представників Інституту енергетичних технологій Норвегії («IFE»), компанії «DEKRA» (Швеція) на майданчик електростанції проходить відповідно до угоди на реалізацію проекту «Постачання сучасного обладнання для неруйнівного контролю систем, важливих для безпеки Рівненської АЕС». Як зазначає начальник служби контролю металу (СКМ) РАЕС Олександр Соловйов, проект реалізується в рамках меморандуму про співпрацю НАЕК «Енергоатом» та Норвезького агентства з радіаційної безпеки, виконавцем виступає Інститут енергетичних технологій «ІFЕ» (Норвегія), а постачальником обладнання – фірма «DEKRA» (Швеція). Даний проект є першим з декількох, які в майбутньому планується запровадити на Рівненській АЕС за підтримки норвезького уряду.

«В рамках угоди про технічну допомогу Рівненська АЕС отримала портативні твердоміри, проявочний процесор радіографічної плівки, ультразвукові дефектоскопи та ультразвукові товщиноміри, відеоендоскоп, а також комп’ютерну та копіювальну техніку. Поставлений ендоскоп поки не має аналогів в Україні. Частина обладнання уже введена в експлуатацію на майданчику Рівненської АЕС. Відповідно, протягом цього тижня, іноземні фахівці будуть проводити тренування персоналу РАЕС щодо роботи на обумовленому обладнанні. Зокрема, іноземна делегація огляне частину вже встановленого та діючого обладнання на проммайданчику електростанції», – коментує Олександр Соловйов.

Фахівець наголошує, сьогодні дане обладнання є вкрай актуальним та необхідним для Рівненської АЕС. Сучасні технології від провідних світових виробників – високотехнологічної компанії «General Electric» (США) та надійної «Ernst» (Швейцарія) дозволять детальніше аналізувати стан металу, здійснювати більш чіткий пошук й ідентифікацію несуцільностей обладнання, а здобуті знання та досвід – підвищити якість проведення експлуатаційного контролю на підприємстві, культуру та обізнаність персоналу.