Діяльність

На РАЕС обговорено нові проекти в рамках співпраці з урядом Норвегії

Розмір шрифту

Скинути
16.07.2019

На Рівненській АЕС відбулась нарада з обговорення нових проектів щодо співпраці між урядом Норвегії та України в контексті міжнародної технічної допомоги в галузі підвищення рівня безпеки українських АЕС. Шведські та норвезькі фахівці спільно з спеціалістами РАЕС обговорили плани на перспективу та поточні завдання в рамках укладеної угоди.

Нарада відбулася за участю представників Інституту енергетичних технологій Норвегії («IFE»): координатора проектів для України Яна Порсміра, керівника проектів для України К’єлля Тор Хансена, комерційного директора з методів неруйнівного контролю, нових розробок та міжнародних проектів Шведського атестаційного центру ( SQC) Хорхе Бенітеза та фахівців Рівненської АЕС.

За коментарем заступника генерального директора з якості та управління Віктора Кравця, на сьогодні успішно реалізовано пілотний проект в рамках співпраці НАЕК «Енергоатом» та Норвезького агентства з радіаційної безпеки щодо надання технічної допомоги РАЕС. Цей проект став певним стартом щодо подальшої співпраці зі скандинавами. «Наразі намічено чотири основні проекти, в напрямку яких РАЕС співпрацюватиме зі скандинавськими партнерами. Вони попередньо пройшли процедуру обговорення в Інституті енергетичних технологій Норвегії. Йдеться про поставку комплектів гамма-дефектоскопів для проведення радіографічного контролю, електронних персональних дозиметрів для оновлення існуючого комплекту дозиметрів та тепловізора для діагностики важливого для ядерної безпеки тепломеханічного обладнання Рівненської АЕС. Також очікується закупка обладнання та впровадження сучасної технології автоматизованого ультразвукового контролю важливих для безпеки зварних з’єднань парогенераторів. В серпні урядом Норвегії розглядатимуться обумовлені заходи та буде прийнято рішення стосовно реалізації проекту надання Україні зазначеної технічної допомоги», – зауважив Віктор Кравець.

Як зазначив координатор проектів для України Інституту енергетичних технологій Норвегії («IFE») Ян Порсмір, уряд Норвегії співпрацює з Україною у різних напрямках вже кілька років. Зокрема надзвичайно важливою місією є співпраця скандинавських та українських партнерів у галузі атомної енергетики. «Атомноенергетична галузь України є важливим джерелом електроенергії для розвитку промисловості. Уряд Норвегії зацікавлений налагодити міцні зв’язки з Україною щодо усіх аспектів, які стосуються ядерної безпеки зокрема на основі довготривалих урядових програм. Такі програми реалізовуються урядом Норвегії на міжнародній арені у 20 країнах світу. Піклуючись про ядерну безпеку своїх сусідів, наша країна дбає і про власну», – наголошує Ян Порсмір.

Зокрема комерційним директором з методів неруйнівного контролю, нових розробок та міжнародних проектів Шведського атестаційного центру (SQC) Хорхе Бенітезом було відзначено високу професійність рівненських атомників стосовно підготовки усіх технічних вимог, документації за міжнародними стандартами в рамках співпраці зі скандинавами в напрямку реалізації першого пілотного проекту Норвегії та України. «Фахівці Рівненської АЕС мають високий рівень технічної підготовки, тому працювати з ними вкрай легко. Технічне оснащення, знання та досвід, отримані в рамках нашої співпраці, допоможуть підвищити ядерну безпеку та культуру виробництва на майданчику Рівненської АЕС», – підсумував Хорхе Бенітез.