Діяльність

На Хмельницькій АЕС впроваджується автоматизована система комп’ютерного навчання в галузі ядерної та радіаційної безпеки

Розмір шрифту

Скинути
28.01.2016

З 26 по 28 січня цього року в рамках програми «Інструмент співпраці в галузі ядерної безпеки» (ІСЯБ) 2010 U1.5/10 T3 на Хмельницькій АЕС було проведено робочу зустріч. В нараді взяли участь представники фірм RWE (Німеччина), ЛьвівОРГРЕС (Україна), «ПРОАТОМ» (Україна) та фахівці ДП «НАЕК «Енергоатом», ЮУ АЕС, РАЕС, ХАЕС.

Під час зустрічі експерти даних компаній ознайомили присутніх з методами та засобами створення мультимедійних учбових курсів та бази екзаменаційних питань щодо ядерної та радіаційної безпеки.

Окрім теоретичної частини відбулося також практичне навчання із створення комп’ютерних навчальних курсів для представників навчально-технічних центрів підрозділів енергокомпанії.

За словами старшого експерта проекту Олега Грошева, система комп’ютерного навчання дозволить вдосконалити та покращити процес освоєння нормативних документів в галузі ядерної та радіаційної безпеки. За допомогою цієї системи можна буде вивчати відповідні документи, підтримувати кваліфікацію і автоматично здавати іспити. Банк екзаменаційних питань буде направлено в інспекцію Держатомрегулювання для затвердження.

Автоматизована система комп’ютерного навчання призначена як для оперативного персоналу, так і для керівництва АЕС. Ця система універсальна, і з допомогою програмного забезпечення її можна доопрацьовувати.

Фінансування даного проекту здійснюється за рахунок коштів Європейської комісії. Загалом, в рамках програми ІСЯБ 2010 U1.5/10 T1-Т5, Єврокомісія фінансує п’ять проектів в галузі ядерної та радіаційної безпеки, основна мета яких – підвищення ядерної та радіаційної безпеки в Україні.

Хмельницька АЕС є пілотною станцією на якій розпочато реалізацію даного проекту. Після впровадження якого результати буде поширено на всі АЕС України.

Довідково: Програму «Інструмент співробітництва у галузі ядерної безпеки» (ІСЯБ) було розпочато у 2007 році з ініціативи Єврокомісії з метою подальшої співпраці та допомоги країнам-учасницям програми «Технічна допомога співдружності незалежних держав» (TACIS). Головна мета програми ІСЯБ – підвищення ядерної безпеки на об’єктах атомної енергетики та промисловості України. У 2014 році в рамках розширення співпраці між Україною та Європейським Союзом дію програми ІСЯБ продовжено до 2020 року.