Діяльність

На 3 і 4 енергоблоці ЗАЕС йде обстеження вогнезахисних покриттів кабельних трас

Розмір шрифту

Скинути
07.12.2016

На Запорізькій АЕС в рамках продовження терміну експлуатації енергоблоків № 3, 4 проводиться обстеження технічного стану вогнезахисного покриття кабельних трас.

Приблизна протяжність кабельних трас, в яких розташовані кабельні лінії, на одному енергоблоці становить близько 25 км.

Під час обстеження кабельного господарства енергоблоків № 3,4, фахівці відібрали зразки для лабораторних досліджень з метою перевірки вогнезахисних властивостей  покриттів.

«На початку 2000-х років на Запорізькій АЕС за програмою TACIS було здійснено часткове покриття кабельних трас вогнезахисною сумішшю німецької компанії. Це вогнезахисне покриття має високу протипожежну ефективність, хороші механічні властивості, еластичність, до того ж має малу питому вагу і не токсичне», – зазначив заступник начальника ЦТАВ Леонід Кузьменко.

На Запорізькій АЕС курує цей процес персонал електроцеху і цеху теплової автоматики та вимірювань. Дослідження кабельних ліній, проведені на першому і другому енергоблоках в 2013-2016 рр, коли велися роботи з продовження терміну експлуатації, підтвердили високу якість німецького вогнезахисного складу і його відповідність вимогам і нормам пожежної безпеки.

Оцінку стану вогнезахисного покриття нададуть фахівці німецької компанії svt Brandschutz і незалежної спеціалізованої запорізької організації «Спецзахист». При проведенні обстеження, яке буде проводитися на заводі-виробнику в Німеччині, незалежні експерти отримають об'єктивні дані про технічний стан вогнезахисних покриттів кабельних трас, перевірять їх відповідність вимогам нормативних документів, визначать можливість подальшої безпечної експлуатації трас при продовженні ресурсу третього, а потім і четвертого енергоблоків на понад проектний термін.

На Запорізькій АЕС пожежній безпеці приділяється така ж пильна увага, як ядерній та радіаційній. Кабельні траси – один з основних шляхів поширення пожежі між поверхами і приміщеннями. При виникненні пожежі всередині приміщення його поширення можна запобігти завдяки правильному протипожежному захисту. Цей захід є важливою частиною безпеки на станції для будівель і споруд.