Діяльність

Запорізька АЕС завершує роботи з продовження терміну експлуатації 5-го  енергоблока

Розмір шрифту

Скинути
05.10.2020

Комплексне інспекційне обстеження готовності ДП «НАЕК «Енергоатом» (відокремлений підрозділ «Запорізька АЕС») здійснювати діяльність на етапі життєвого циклу «експлуатація ядерної установки» з експлуатації енергоблока № 5 ЗАЕС планується провести з 19 по 23 жовтня 2020 року.

Енергоблок №5 ЗАЕС був підключений до енергосистеми у серпні 1989 року, і проєктний строк його експлуатації добіг кінця 27 травня 2020 року. Для підтвердження рівня безпеки на цьому енергоблоці мають отримати ліцензію Держатомрегулювання на його експлуатацію у понадпроєктний строк, що можливо лише після виконання комплексу робіт з підвищення та переоцінки безпеки – у погоджених з Регулятором обсягах і з урахуванням оцінки технічного стану та проведених модифікацій.

Водночас, внаслідок пандемії COVID-19 виникла форс-мажорна ситуація, коли через карантин постачальники не мали змоги вчасно виконувати зобов’язання за укладеними договорами (закупівля імпортної комплектації, своєчасні поставки, переміщення персоналу для виконання робіт тощо). Попри ці обставини та певні складнощі у фінансовому становищі Компанії, роботи з продовження терміну експлуатації енергоблока № 5 Запорізької АЕС будуть виконані своєчасно та у повному обсязі.

Для довідки: ВП ЗАЕС завершує роботи з продовження терміну експлуатації вже 5-го  енергоблока. Саме Запорізька атомна електростанція першою в Україні успішно продовжила строк експлуатації серійного енергоблока з реакторною установкою ВВЕР-1000 В-320 і своїм досвідом проторувала цей шлях іншим АЕС.

Продовження терміну експлуатації діючих АЕС є однією з найважливіших світових тенденцій сучасної атомної енергетики і водночас найефективнішим та найекономічнішим інструментом збереження генеруючих потужностей.

Роботи з підготовки енергоблоків атомних електростанцій, зокрема й № 5 Запорізької АЕС, до експлуатації у понадпроєктний строк проводяться на виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України, Стратегії сталого розвитку «Україна-2020» та  Енергетичної стратегії України на період до 2035 року «Безпека, енергоефективність, конкурентоспроможність».