Діяльність

У зоні спостереження ЮУАЕС тривають громадські слухання з питання продовження терміну експлуатації енергоблока №3

Розмір шрифту

Скинути
28.10.2019

У Вознесенській об’єднаній територіальній  громаді (ОТГ) 24 жовтня 2019 року відбулось обговорення обґрунтування безпеки продовження строку експлуатації енергоблока №3 Южно-Української АЕС. Це вже восьма за рахунком зустріч атомників з мешканцями 30-кілометрової зони ЮУАЕС. 

Вознесенська ОТГ – найбільша за кількістю населення на Миколаївщині. Вона об’єднує Вознесенську міську та Новогригорівську сільську ради. В слуханнях взяли участь більше 130 осіб. Серед них четверо представників громадських організацій та ЗМІ. Міністерство енергетики та захисту довкілля України під час зустрічі  представляв директор Департаменту ядерної енергетики та атомно-промислового комплексу Олег Коріков.

Місцеві мешканці заслухали доповідь заступника головного інженера ВП ЮУАЕС з продовження строку експлуатації, технології та інжинірингу Ігоря Кравченка, який очолював делегацію атомників. Він розповів про ситуацію в енергетичному секторі України та світу,  порівняв переваги та недоліки різних джерел енергії та зазначив, що продовження строку експлуатації атомних енергоблоків – це загальноприйнята світова практика.  Ігор Кравченко наголосив, що процедура здійснюється у відповідності з нормами та правилами Міжнародної агенції з атомної енергії, яка є світовим центром співробітництва в ядерній галузі.

До інформації заступника головного інженера ВП ЮУАЕС у присутніх не було жодного запитання. А ось до представників громадських організацій, які висловили альтернативне бачення щодо продовження як строку експлуатації енергоблока №3 Южно-Української АЕС, так і функціонування ядерної галузі в цілому, у учасників громадських слухань питання були. Вони хотіли бачити документи на підтвердження озвученої  як громадська експертиза інформації, адже кожне твердження має бути підкріплено доказами. Підтримав земляків і голова Вознесенської ОТГ Віталій Луков. «Якщо ви кажете про експертизу, навіть громадську, то це має бути науковий документ. Якщо це просто громадська думка, то вона має право на те, щоб бути вислуханою», - зауважив він.

Очільник Вознесенської ОТГ підкреслив, що робота атомників дуже відповідальна і виконують її висококваліфіковані спеціалісти - це той потенціал, який потрібен країні і який треба берегти. Він акцентував увагу на тому, що процедура продовження строку експлуатації енергоблока проводиться під суворим контролем з боку державних та світових ядерних організацій. «Сподіваюсь, що коли буде пускатися оновлений енергоблок, надійність його зросте у рази», - підбив підсумки громадських слухань Віталій Луков.