Діяльність

Енергоблок №5 Запорізької АЕС готується до продовження терміну експлуатації

Розмір шрифту

Скинути
16.04.2020

27 травня 2020 року закінчиться проектний термін експлуатації енергоблока №5 Запорізької АЕС і блоку належить пройти процедуру продовження терміну експлуатації. Тому ремонтна кампанія, яка розпочалася на п’ятому енергоблоці 16 квітня 2020 року, дещо відрізнятиметься від попередніх. Вона пройде в двох напрямах: перший стосується власне ремонту, другий - подовження терміну експлуатації обладнання.

В період ремонту заплановано виконати середній ремонт реакторної установки з повним вивантаженням активної зони; середній ремонт турбіни парової та технологічно взаємопов’язаного обладнання: турбогенератор - збудник - вимикач; поточний ремонт струмопроводу.

В рамках ремонту буде виконано капітальний ремонт парогенератора №1, головного циркуляційного насоса №3, включаючи ремонт електродвигуна; ремонт тепломеханічного обладнання дизель-генератора резервної дизельної електростанції. Два багатомісні герметичні кошики з 48 зборками з відпрацьованим ядерним паливом будуть відправлені на зберігання на майданчик сухого сховища відпрацьованого ядерного палива Запорізької АЕС. На блочному трансформаторі буде виконано поточний ремонт фаз «А», «В» і «С».

Крім того, будуть виконані надрегламентні роботи: заміна автономних кондиціонерів на кондиціонери, кваліфіковані на «жорсткі» умови і сейсмічні впливи; заміна конденсатора турбіни на конденсатор блочно-модульного типу, виготовлений з корозійностійких матеріалів; заміна комплектних трансформаторних підстанцій власних потреб.

Буде проведена модернізація систем керування машини перевантажувальної та резервних дизель-генераторів; модернізація системи автоматичної пожежної сигналізації. Також в ході ремонту буде здійснена організація нових місць контролю концентрації ізотопу бору-10 у розчині борної кислоти в системах першого контуру; заміна системи групового й індивідуального керування приводів системи керування та захисту; оснащення енергоблока системою дистанційного контролю зусиль в армаканатах  системи перенапруження захисної оболонки.

Основним завданням для колективу Запорізької АЕС є забезпечення високої якості проведення ремонтних робіт для подальшого успішного продовження терміну експлуатації, а також безпечної та надійної роботи п’ятого енергоблока у понадпроектний період.