Діяльність

Енергоблок №1 Южно-Української АЕС готується до чергової переоцінки безпеки

Розмір шрифту

Скинути
10.02.2020

Енергоблок №1 ВП ЮУАЕС, що перебуває на стадії довгострокової експлуатації, готується до чергової переоцінки безпеки.

У рамках підготовки формується «Програма переоцінки безпеки енергоблока №1 ВП «Южно-Українська АЕС». До програми увійдуть заходи з підвищення безпеки, заходи з усунення (чи компенсації) відхилень від вимог норм, правил і стандартів з ядерної та радіаційної безпеки, заходи програми управління старінням, а також план-графік розробки та надання до Держатомрегулювання розділів звіту з періодичної переоцінки безпеки.

Чергову переоцінку безпеки енергоблока №1 ВП ЮУАЕС планується виконати до 2 грудня 2023 року.

У стадію довгострокової експлуатації перший енергоблок Южно-Української АЕС переведено за результатами періодичної переоцінки безпеки, виконаної 2013 року, та внесеними на її основі змінами до ліцензії на експлуатацію енергетичної установки.  

Відповідно до НП 306.2.141-2008 «Загальні положення безпеки атомних станцій» переоцінка безпеки енергоблока виконується не рідше одного разу на 10 років.

Нагадаємо, 28 листопада 2013 року на засіданні Колегії Державної інспекції ядерного регулювання України ухвалено рішення про подовження експлуатації енергоблока №1 Южно-Української АЕС на 10 років (до 02.12.2023) у понадпроектний строк.

Довідка. Южно-Українська АЕС – розташована на берегах Південного Бугу в місті Южноукраїнськ Миколаївської області і є відокремленим підрозділом ДП НАЕК «Енергоатом». Входить до складу Южно-Українського енергетичного комплексу.

До складу енергокомплексу входять: Южно-Українська АЕС (3 атомні енергоблоки ВВЕР-1000 сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська ГЕС на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 11,5 МВт) і Ташлицька ГАЕС (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати загальною електричною потужністю в генераторному режимі 320 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3).