Прес-центр

На ЮУАЕС розглянуто хід реконструкції системи техводопостачання та добудови Ташлицької ГАЕС

Розмір шрифту

Скинути
19.07.2019

На Южно-Українській АЕС 19 липня оперативний штаб під головуванням президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського розглянув хід робіт і фінансування реконструкції системи техводопостачання ЮУАЕС і добудови Ташлицької ГАЕС.

Робота штабу почалася оглядом будівельних майданчиків бризкальних басейнів і насосної станції, а продовжилася обговоренням виконання рішень протоколів попередніх засідань, планів закупівель і дотримання графіків будівництва двох об'єктів. Учасниками щомісячного об'єднаного будівельного штабу були також представники дирекції Енергоатома, фахівці ВП «Атомкомплект», проектних інститутів, генерального підрядчика, Южно-Української АЕС і Ташлицької ГАЕС.

Начальник управління капітального будівництва ВП ЮУАЕС Павло Вірич ознайомив учасників штабу з ходом реалізації заходів, що виконуються в рамках реконструкції системи техводопостачання ЮУАЕС. Тут триває будівництво насосної станції подачі води на бризкальні басейни та енергетичних споруд, прокладення магістральних трубопроводів, ведеться робота з придбання гідромеханічного та електротехнічного обладнання.

У другій частині засідання штабу його учасники проаналізували хід реалізації «Графіка завершення будівництва Ташлицької ГАЕС. Введення гідроагрегатів №№3-6». Під час доповіді було зазначено, що сьогодні на об'єкті виконується підготовка території, будівельні роботи в підземному комплексі, на сейсмостанції, сейсмопунктах, ведуться заходи з закупівлі обладнання. Тривають роботи також зі збирання генератора третього гідроагрегату в будівлі ГАЕС, монтаж токопроводів головної електричної схеми, ведеться підготовка Звіту з оцінки впливу на довкілля (ОВД). Зокрема, з ОВД на сьогодні виконано два етапи з трьох.

Окрему увагу учасники штабу приділили питанню фінансування обох об'єктів. У перебігу обговорення проблемних моментів двох проектів були запропоновані шляхи їх вирішення, в протокол занесено нові доручення з вказівкою кінцевих термінів їх реалізації. «Сьогоднішню нараду президент Компанії присвятив тому, щоб ми зробили всі кроки для виконання затверджених заходів у рамках наміченого графіка, - констатувала керівник Дирекції з інвестицій і соціального розвитку ДП «НАЕК «Енергоатом» Тетяна Амосова. - Ухвалено рішення віднайти кошти на продовження робіт з будівництва третього гідроагрегату ТГАЕС і бризкальних басейнів, аби підрядчик зміг наростити обсяги. Цей поштовх дасть нам можливість впритул підійти до монтажу насосів бризкальних басейнів і електричної частини агрегату №3 Ташлицької ГАЕС».

Ефективність завдань, поставлених 19 липня, буде оцінено вже за місяць, на наступному засіданні штабу.

«Бризкальні басейни і Ташлицька ГАЕС - це об'єкти, від яких залежатиме подальша робота Южно-Українського енергокомплексу, - підвів рису Юрій Недашковський. - Давайте наполегливо попрацюємо над ключовими пріоритетами. Якщо ми їх вирішимо, у нас буде підстава рухатися далі».

Довідка: Проект «Реконструкція системи технічного водопостачання. Робота блоків 1..3 на Ташлицькому водосховищі та бризкальних басейнах Южно-Української АЕС» затверджено Кабінетом Міністрів України на початку 2016 року. Його реалізація дозволить уникнути втрат виробництва електроенергії на ЮУАЕС через високу температуру циркуляційної води та зняти обмеження потужності южно-українських енергоблоків, викликані недостатньою охолоджувальною здатністю Ташлицького водосховища в спекотні літні періоди.

Реконструкція системи техводопостачання ЮУАЕС передбачає будівництво 5 бризкальних басейнів, облаштування струменеспрямовуючої споруди (завіси) в акваторії Ташлицького водосховища, а також комплексу споруд для заповнення та підживлення водойми-охолоджувача.

Високоманеврена Ташлицька ГАЕС – одна зі складових Южно-Українського енергокомплексу, що є єдиним в Україні підприємством з комплексним використанням базових ядерних, а також маневрених гідро- та гідроакумулюючих потужностей. Основне призначення ТГАЕС - виробництво електроенергії для покриття вечірніх і ранішніх піків споживання та використання надлишкової нічної енергії.

Спорудження гідроакумулюючої електростанції триває. Наказом президента ДП «НАЕК «Енергоатом» від 12 березня 2019 року «Про затвердження проекту завершення будівництва Ташлицької ГАЕС. Введення гідроагрегатів №№ 3-6 (м. Южноукраїнськ Миколаївської області (Коригування)» визначено введення в експлуатацію шести гідроагрегатів ТГАЕС загальною потужністю 906 МВт.