Діяльність

Міжнародний турнір з плавання на відкритій воді «Біле озеро» зібрав більше 200 учасників

Розмір шрифту

Скинути
06.08.2019

Більше 200 дорослих та зовсім юних учасників зібрав на Білому озері однойменний VII Міжнародний турнір з плавання на відкритій воді, який щорічно проводиться на базі реабілітаційно-оздоровчого комплексу РАЕС.

З 2 по 4 серпня випробовували на легкість гліцеринову воду Білого озера, що на Рівненщині, завзяті любителі та професіонали з різних видів плавання, взявши участь у VII Міжнародному турнірі з плавання на відкритій воді «Біле озеро» на призи президента НАЕК «Енергоатом», присвяченому Дню Незалежності України. Спортивний захід відбувся за підтримки НАЕК «Енергоатом» та Рівненської АЕС, їх профспілкових організацій, а також Всеукраїнської Асоціації плавальних клубів «Мастерс», ГО «Гаврилич Мастерс».

Дистанція для дорослих та дітей складала одну, так звану «золоту» милю – 1650 м. Для участі у змаганнях зареєструвались 91 дорослий та 119 дітей. Спортсмени змагалися у категоріях «Мастерс» та «Любителі». Головним суддею змагань стала Ольга Береснева – чемпіонка Європи з плавання на 25 км, 105-кратна чемпіонка та рекордсменка України з плавання, єдина українська плавчиня-марафонець, призер всесвітніх універсіад, учасниця та фіналістка трьох олімпіад. Вона відзначила комфортність дистанції та якісну організаційну підготовку заходу.

Варто зауважити, що турнір вперше став одним з етапів першості «РАЕС CUP» та є обов’язковим для спортсменів у боротьбі за фінальні нагороди Кубка. Водночас, завдяки пропагуванню здорового способу життя через численні спортивні заходи РАЕС, цьогорічний турнір залучив багатьох дебютантів. Багаторічний приклад першого керівника РАЕС Павла Павлишина, який є не лише ініціатором, а й активним учасником спортивних подій підприємства, був найкращою мотивацією для представників керівного складу атомної електростанції. Переможним став дебют у своїх вікових категоріях для начальника турбінного цеху №1 Володимира Анурьєва, начальника служби головного диспетчера Юрія Долганова, інженера служби аналізу безпеки Івана Ширяєва, інженера навчально-тренувального центру Олени Щавінської. Тішило й те, що збільшилась кількість учасників, які виступали цілими родинами. Так, начальник відділу служби аналізу безпеки – голова ГО «Українське ядерне товариство» в Рівненській області Сергій Гуцало брав учать у турнірі разом із дружиною – інженером управління виробничо-технічної комплектації Оленою та їхніми синами: 9-річним Лук’яном та 17-річним Антоном, який має звання КМС з плавання. Хлопці змагалися у другий день та Антон виборов І місце. До слова, подружжя Гуцало цього року вирішило пройти усі п’ять етапів Кубку «РАЕС CUP», чотири з яких вже подолано. Прикладом сімейних виступів став також Юрій Долганов та його старший син Андрій, який переміг у категорії «Юнаки 1995-1999 р.н.». З батьком плив дистанцію і 18-річний Андрій Куроєдов – син заступника генерального директора РАЕС з капітального будівництва Сергія Куроєдова.

Традиційним став й великий віковий діапазон, що охопив плавців від 9 до 77 років, та географія учасників, зокрема у турнірі взяли участь представники Хмельницької та Южно-Української АЕС. Відома родина Усаченків – тренерів-плавців з Вараша, які «поставили на крило» не один десяток плавців, також відзначилась перемогами – 70-річна Валентина отримала «золото», а син Назар - «бронзу».

За словами володарки «срібла» турніру, лаборанта хімічного цеху РАЕС, члена клубу «Золота рукавиця» Марії Цицатої, серед молоді міста-супутника дуже поширено активне дозвілля, адже спортивні об’єкти атомної станції дозволяють це робити. «Мотивує й сприяння профспілкової організації, яка відшкодовує відвідування спортивних залів для велокоманди та клубу «Золота рукавиця». Але тренування викликає потребу й у конкуренції, випробування себе у порівняні з іншими», - коментує Марія. Сьогодні дівчина подолала чотири етапи Кубку «РАЕС CUP» та планує взяти участь в останньому – триатлоні.

Успішним визнав турнір і старший тренер-викладач КДЮСШ управління соціальних об’єктів РАЕС Олександр Савчук, який організовував і супроводжував підготовку до події, перший етап якої відбувався впродовж дванадцяти днів у червні, а другий – напередодні змагань. «Цього року для підвищення зацікавленості учасників було введено їхню категоризацію, тобто у окремих категоріях змагалися професіонали та любителі. Усі фінішери отримали пім’ятні медалі та призи профспілкової організації Енергоатома», - зазначив спортсмен, переможець турніру в категорії «мастерс».

Дебютантом та володарем «срібла» турніру став голова профспілкової організації ХАЕС, голова спортивного товариства «Атом України» Михайло Гук, який високо оцінив ідею та організацію заходу, а також спортивні досягнення колективу РАЕС на спартакіаді Атомпрофспілки, міжнародних робітничих іграх та визнав колектив РАЕС таким, що динамічно розвивається у спорті.

Павло Павлишин, генеральний директор РАЕС, який також дебютував у турнірі та посів третє місце у своїй віковій категорії серед любителів, задоволений власним результатом. Він також позитивно відзначив активність працівників підприємства, зокрема керівного складу, велокоманди «РАЕС ТЕАМ», клубу РАЕС «Золота рукавиця». «Позитиву плавальним змаганням додало й те, що до скарбнички досягнень спортсменів РАЕС додалося «золото» футбольної команди РАЕС з чемпіонату області з пляжного футболу, який проводився одночасно з турніром на майданчику реабілітаційно-оздоровчого комплексу «Біле озеро», - додав Павло Павлишин.

Приємним відкриттям стало наше Біле озеро для головного судді змагань Ольги Бересневої, яка відзначила комфортність дистанції та лагідність і кришталеву чистоту води. «Зазвичай непросто знайти підходящий майданчик для проведення змагань на відкритій воді, там є кілька умов, яким Біле озеро повністю відповідає. Як досвідчена плавчиня, можу сказати, що вода тут чудова, - зауважила Ольга Береснева. -Я обов’язково пропагуватиму цей турнір та планую наступного року долучити до участі в ньому ще більше професіоналів, у тому числі іноземців. Як організатор таких змагань у 16 країнах, можу сказати, що наразі в Україні дуже поширені масові спортивні заходи, ваша Рівненська АЕС у цьому контексті – у тренді. Радію тому, що познайомилася тут з новими цікавими людьми, спортсменами та цим унікальним турніром. Бажаю щорічному заходу подальшого розвитку та збільшення кількості учасників».